בית עץ לילדים גדולים

כולם חולמים על בית, כבר מינקות מלמדים את הילדים "הנה בית לי קטן" עם עשר אצבעות ובבגרות יש מרדף אחרי דירה או בית חלומות. אבל גם בין השלבים הללו, בגילאים של בין לבין, ניתן להגשים את חלום הנדל"ן. זאת ניתן לעשות  עם שפע של בתי עץ מיוחדים, בתי עץ לילדים גדולים או לקטנים, עם שלל מתקנים ואביזרים משלימים ומהנים.

בית עץ על עמודים מגלשה כחולה ומרפסת
התקנת בית עץ ברעננה

כולם חולמים על בית, כבר מינקות מלמדים את הילדים "הנה בית לי קטן" עם עשר אצבעות ובבגרות יש מרדף אחרי דירה או בית חלומות. אבל גם בין השלבים הללו, בגילאים של בין לבין, ניתן להגשים את חלום הנדל"ן. זאת ניתן לעשות  עם שפע של בתי עץ מיוחדים, בתי עץ לילדים גדולים או לקטנים, עם שלל מתקנים ואביזרים משלימים ומהנים.

לרכישה של בית עץ לילדים או מבנה יביל ייעודי לילדים יש לא מעט יתרונות, כאשר אחד היתרונות המשמעותיים הוא העובדה שמרבית הבקתות יכולות לאכלס כמה שחקנים בו זמנית וזה מעניק להם אפשרות לצאת מהמסכים ולשחק באוויר הפתוח עם חברים. מה גם, שבאמצעות הוספה של הבקתה מייצרים אקשן ביתי לילדים ואין צורך לצאת לפארק או גינת שעשועים מרוחקת, הילדים נשארים בקרבת הבית וההורים יכולים לעסוק בשלהם.

יתרון נוסף הוא העובדה שהבקתות, במיוחד אלה המיועדות לגילאים גדולים יותר ומשולבות באקססוריז כגון סולם ומגלשה, מדרבנות את הילדים להיות פעילים ותורמת להתפתחות הכללית של הילדים, כמובן בהתאם לגיל. יש כאן שילוב מנצח של פעילות ספורטיבית, מוטוריקה גסה ועדינה והרבה מאוד הנאה.

עוד יתרון שאמנם לא קשור כ"כ לילדים או להנאה, אבל בהחלט בעל חשיבות עליונה, הוא העובדה שבקתות העץ מוסיפות גם טאץ' כפרי לחצר או לגינה. השילוב של בית עץ עם פינת מנוחה מתאימה, ערסל לגינה ועוד אלמנטים עיצוביים מתאימים, בהחלט יכולים לעשות Outdoor סטיילינג מדליק וייחודי ובעיקר שימושי.

הבקתה כמובן מהווה  Play House לכל דבר עם מכלול של אביזרים והאלמנטים נוספים כגון בית עץ הניצב על כלונסאות, עם סולם טיפוס ומגלשה שיכולה להפוך למגלשת מים בימים החמים, יש בתים עם אקססוריז נחמדים כמו לוח מחיק המאפשר פעילויות מגוונות ועוד שלל רעיונות. כמובן שאפשר לחשוב על תוספות מהנות נוספות לצד הבקתה, כמו מתקן כדורסל או ערסל לגינה, כל מה שישדרג לילדים וכמובן להורים את חוויית ההנאה.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של בקתות משחק או בתי עץ לילדים, היופי הוא שהם נראים ממש ריאליסטים ומעוצבים באופן מדהים, ממש כמו בקתה אמיתית בהרים. ניתן להשיג אותם במגוון גדלים ונפחים, עם גובה המספיק גם לכניסה של ילדים בוגרים ולא רק זאטוטים. ברוב הבקתות יש חלל פנימי מרווח, חלונות ודלתות, לאחדים יש גם יציאה למרפסת ושילוב של גג רעפים ויש אפילו דגמים שגדלים יחד עם הילד עם אפשרות להרחיב בהתאם לגיל.

בתי העץ מיועדים לשימוש חיצוני בלבד ויש להקפיד על הוראות הבטיחות לאורך כל הדרך, החל מההתקנה ועד לתחזוק השוטף. את המבנה בין אם הוא ניצב על הקרקע או על כלונסאות יש להניח על משטח יציב ומפולס, דשא או שכבת חול מחוזקת. היציבות נדרשת על מנת ליצר אזור משחק בטוח, מסביב למבנה, במיוחד בבתי עץ גבוהים יש להתאים משטח סופג זעזועים לרבות שכבה של גומי ייעודי, דשא לא דחוס עם עומק של לפחות 50 ס"מ וכד' גם המתקנים והתוספות שמסביב למבנה כמו ערסל לגינה חייבים להיות במרחק בטוח ומותקנים בהתאם להוראות הבטיחות.

כל המתקנים המיועדים לחצר, כולל בית עץ לילדים, בית פלסטיק, מתקני טיפוס למיניהם וכד' חייבים להיות מחומרי גלם מתאימים לשהות בתנאי חוץ, עמידים בפני לחות, אבק וקרינת UV ממושכת. חשוב מאוד לרכוש מוצרים איכותיים מחברות בעלות מוניטין בינ"ל של איכות ובטיחות, המשווקות אך ורק מוצרים העומדים בתקנים בינ"ל מחמירים של איכות ובטיחות.