בית עץ לגינה

בית עץ דמוי בקתה
Playhouse-Aladdin

לפני שאתם חושבים על מבנה יביל לגינה, יש לחשוב מה השימוש שאתם מיעדים לו. למשל אם מחסן, אם בית לבן מתבגר בחצר הבית, אם למשרד שיהיה לכם נוח לעבוד בו  ולקבל קהל לקוחות אם בית לאירוח אורחים שמגיעים אליכם ותהיה להם הפרטיות המתאימה ועוד. זו הסיבה כי לפני שרוכשים בית עץ לגינה, יש לדעת מה המטרה שלו ואז, ניתן יהיה לתכנן את הגודל המתאים, מבלי שיפגע בשטח הגינה, מה התחזוקה, מה האיכות שלו ועוד. ראשית ההמלצה של כל מוכר אשר יציע לכם בית עץ מוכן  למכירה, היא להתקין את בית העץ באזור מוצל, רצוי ליד סככה, עצים שמקנים צל רב וכדומה. סך הכול מדובר על מדינת ישראל שהיא בעלת מזג אוויר ים תיכוני, אשר מלאה בלחות, ושמש קופחת, אשר עשויה לגרום לבלאי ודהייה של העץ ולכן, מומלץ להתקין את בית העץ שלכם שעולה לא מעט, במיקום מוצל.

יש להתחשב גם בתקציב, היות והמחיר של בית עץ לגינה, עשוי להיות לא זול, תלוי בגודל, במפרט ובדרישות שלכם וכן, בסוג העץ. העץ הוא החומר המבודד ביותר וכן, המראה שלו מיוחד שיכול להוסיף לכל גינה. ישנם בתים מעץ שיכולים להתאים למשרד, לבית מגורים, למחסן, לצימר ועוד. הייעוד גם משנה במחיר בית העץ, כך שעליכם לגבש דעה, מה המטרה של הבית, איך תהיה החלוקה והמפרט שלו ולפי הנתונים הללו, תוכלו להזמין בית עץ שיתאים לצרכיכם ולדרישותיכם. כאשר שטח הגינה גדול יותר, תוכלו לשדרג את בית העץ, למשל לבנות ג’קוזי, בריכה קטנה ליד, לעצב אותו באופן מיוחד, לרכוש קארטינג למכירה ולהרחיב אותו עם הזמן ועוד. תוכלו אפילו לבנות פרגולה מעץ ליד, אשר יקנה למי ששוהה בבית העץ, ליהנות גם מישיבה בגינה תחת פרגולה מוצלת.

תכנון נכון והאפשרויות בהתקנת בית מעץ בגינה

חשוב לתכנן נכון את הגודל, החדרים, החלונות של בית עץ לגינה, כך שלפי המפרט, ניתן יהיה לדעת מה המחיר שיש לשלם על בית העץ. למעשה בית עץ שמיועד לגינה, הוא מבנה הנדסי לכל דבר ולכן, מומלץ לרכוש אותו רק ממקומות מוכרים, למשל חברות המייבאות או בונות באמצעות אנשי מקצוע את בתי העץ, אשר עומדים בתו תקן ישראלי ובתקנים הבטיחותיים. יש לתכנן נכון, להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם. כאשר תהיה לכם תוכנית מתאימה, אתם בדרך הנכונה לבנייה של בית עץ מושלם בחצר ביתכם. ניתן לבנות בית עץ לילדים שיהיה בגינה, כך שילדיכם ייהנו לשחק בו ולארח חברים. מי שעוסק בשיווק של בתי עץ לחצר, יציע את כל השימושים והמבנים האפשריים של בתי עץ למטרות השונות.

מומלץ שלא לבנות בעצמכם בית עץ לגינה, היות ורבים משתמשים בעצים ישנים, מה שאינו מומלץ, היות ויש לרכוש עצים לבנייה חדשים של עץ איכותי ועמיד שישמש אתכם לשנים רבות. ההמלצה היא לתת את המלאכה של בניית בית העץ, בידיים של המקצועיים בדבר. יש להקפיד על תכנית בניה מדויקת, גם אם מדובר בבית עץ שישמש את הילדים. זו הסיבה כי רק מי שמומחה בייצור ובניה של בתי עץ, יוכל להוציא תחת ידיו מוצר מוגמר, בטיחותי ואיכותי שעמיד בתווי התקן הישראליים ובתוי תקן בטיחותיים, מה שיקנה לכם שקט רב. יש לציין כי בנייה של בית מעץ, היא בנייה קלה או בניה אקולוגית, אשר תורמת לאיכות הסביבה. בניה של בית עץ, אינה מזהמת את הסביבה, אינו יוצר זיהום או פסולת בנייה, זיהום אוויר וכדומה. יש לציין, כי מדובר על מבנה אשר חוסך גם בהוצאות האנרגיה כגון חימום או קירור, משום שהעץ הוא חומר שמבודד באופן הטוב ביותר.

 מבנים יבילים בעץ תפסו תאוצה בשנים האחרונות

היום, מבנים יבילים כבשו את השוק ואנו רואים זאת במיוחד בשנים האחרונות. מבני העץ מגיעים בכל מיני גדלים ויש בהם שימוש  פרטי, או שימוש מסחרי.יש שמקימים יחידת דיור נוספת בחצר שהיא בנויה מעץ, מה שיכול להגדיל גם את ההכנסות של משפחות רבות שיש להם בית פרטי וחצר גדולה. ישנם מבנים מוכנים או למשל בית עץ לגינה מוכן. רמת הדיוק בבניה של מבנה יביל מעץ מדויקת להפליא ניתן להגיע לרמת גימור גבוהה ואפילו למצוא בתי עץ מושקעים ומרשימים שרק ייפו את חצר הבית. גם מחסנים ביתיים, תפסו תאוצה, היות ורבים מעוניינים לאחסן לי גינה, כלי עבודה ואפילו מכונת כביסה שיהיה נוח יותר לתלות את הכביסה, היות ואין מספיק מקום בבית. ישנם אנשים שיש להם תחביבי בנייה ויש להם כלי עבודה רבים, כאשר הם אינם מעוניינים לאחסן אותם בבית, היות וכלים אלה יכולים לגרום לאי סדר וכן, הגישה של כלי עבודה במחסן העץ, נוחה יותר.

מבנים יבילים מעץ, עשויי גם מחומרים מבודדים מפני מים, לחות, רוחות וכדומה. שימו לב לתכנון הנכון של מחסן העץ או למבנה העץ היביל שאתם מעוניינים להציב בחצר ביתכם. יש למצוא כמה שיותר מידע לגבי בית עץ לגינה, כאשר יש לכם את המידע הרב, תוכלו לבחור באופן מושכל יותר. יש לציין, כי מבנה מעץ, הוא גם מבנה עיצובי שמוסיף לגינת ביתכם אווירה חמה, כפרית ומיוחדת. תוכלו לתכנן את המבנה לפי הדמיון והטעם האישי שלכם. אפשר לאחסן במבנה העץ כל דבר. ישנם אנשי מקצוע בכל בית עסק אשר מציע מבני עץ מוכנים או לפי הזמנה. ניתן לתכנן את המבנה הפנימי והחיצוני באופן יעיל, כך שתוכלו לנצל כל מקום במבנה לטובתכם ועל פי צרכיכם האישיים. יש לציין, כי בתי עץ קלים לביצוע של שינוי מבנה, במידה ותהיו מעוניינים לפתוח מרפסת לדוגמא, לבנייה של עליית גג, חלוקת חדרים, הוספת חדרים ושינויים שיתאפשרו באופן פשוט.

דילוג לתוכן