בית מעץ לילדים

לקטנים ולגדולים – מתקני חצר שחייבים להכיר

אנשים רבים חולמים על בית פרטי עם גינה מדוגמת, פינת מנגל מאובזרת, אזור זולה מפנק, דשא מטופח או דק. מקום מפלט בו ישתו את הקפה הראשון של הבוקר, יגיעו בסוף יום עבודה או יבלו בו בסופי השבוע עם המשפחה.

סיבה נוספת להגשמת החלום היא הרצון להעניק לילדים שטח למשחק בטוח וחופשי באוויר הפתוח. על מנת לשדרג להם את חווית המשחק החופשי, ניתן לרכוש עבורם עזרים ומתקנים מיוחדים כמו בית מעץ לילדים, מתקני טיפוס מאתגרים, רכבים ממונעים ועוד שפע משחקים שניתן להחזיק בחצר או במרפסת.

כיום ניתן להשיג אין ספור מתקנים ומשחקים שנראים ממש עמו "הדבר האמיתי" החל ממגוון רחב של Play House בכל מיני עיצובים מרהיבים, עם מרפסת, דלת, חלונות וגג דמוי רעפים. בתי פלסטיק ססגוניים עם שפע אביזרים, בית מעץ לילדים על כלונסאות וסולם טיפוס שמדמה את בתי העץ שהיו בעבר, כאשר ההורים בעצמם היו ילדים ועוד.

אבל לא רק לילדים מגיע פינוק אמיתי, לבית ולחצר החלומות, ניתן להוסיף שלל אביזרים לרבות ערסל מושקע, בריכת שחייה או פסגת הפינוקים בדמות של ג'קוזי מתנפח להורים. ג'קוזי מרגיע אשר בלחיצת כפתור סילוני ה – – AirJets משחררים אוויר חם למים ומייצרים עיסוי בועות מרגיע לגוף ולנפש.

מוצרים ומתקנים המיועדים לחצר או למרפסת חשוב שיהיו איכותיים ומותאמים לתנאי מזג האוויר ולאופן המיקום. עליהם לעמוד בתקנים מחמירים של איכות ובטיחות ועשויים מחומרי גלם משובחים במיוחד. למשל, מתקני הילדים כגון בתי העץ חייבי להיות מעץ מלא כאורן או עץ אשוחית לבן, בעלי עוצמה ומאסיביות, או פלסטיק איכותי נטול כימיקלים, ללא BPA, לטקס או PVC, עמיד בפני קרינה ישירה של קרני UV, ובכלל להיות מאושרים לשימוש של ילדים ע"י מוסדות המעניקים תקן ספציפי לעניין, לרבות התקן האמריקאי ASTM F963  התקן האירופי  EN-71 ואישור מת"י. 

גם מוצרים המיועדים לכלל המשפחה, או רק למבוגרים כמו ג'קוזי מתנפח, חייבים לעמוד בתקנים מחמירים, לרבות CE marking תו התקינה האירופאי המצהיר כי המוצר עומד בדרישות בטיחותיות, בריאותיות, איכות הסביבה וכד' התואמות לתקן של האיחוד האירופאי. תקן EMC (Electro Magnetic Compatibility) בדיקות תאימות אלקטרומגנטית הבוחן את יכולתו של מוצר לפעול כמתוכנן בסביבה אלקטרומגנטית, תקן GS – תקן בטיחות גרמני לבדיקת מוצר חשמלי / אלקטרו מכני וכמובן עומד בדרישות מכון התקנים הישראלי.

את מתקני החצר הייחודיים כמו בתי העץ או הג'קוזי יש להתקין על משטח ישר ומפולס.
את הג'קוזי למשל מומלץ לא להתקין ישירות על משטחים מחוספסים כגון: משטחי דק מעץ, גרנוליט, בטון, אבנים משתלבות, אספלט, ועוד. על מנת לא לפגום בתחתית. כמו כן, על מנת לשמ ור על בטיחות אין להתקין את הג'קוזי על מרפסות מוגבהות או גגות ללא אישור אנשי מקצוע כמו מהנדס בניה קונסטרוקטור במטרה למנוע משקל עודף וחלילה התמוטטות של המשטח.

Playhouse-Assepoester
בית מעץ לילדים
דילוג לתוכן